Tenhou i jego błędny system rozwijania konta

Tutaj można rozmawiać na każdy temat. Oczywiście zachowując kulturę :)
PiotrObr
Gracz
Gracz
Posty: 3
Rejestracja: 21 lis 2016, 23:03

Tenhou i jego błędny system rozwijania konta

Postautor: PiotrObr » 28 lis 2016, 11:06

Cześć!
Ostatnio po Kuni Taikai stwierdziłem że fajnie byłoby zacząć grać na co dzień z wymagającymi zawodnikami a nie tak jak to wygląda po zalogowaniu jako gość na tenhou.
(Wszyscy łapią kostki kiedy tylko się da i jest gonitwa do zwycięstwa. Sytuacja gdzie 4 osoby są w tenpai'u i żadna z nich nawet nie zastanowiła się nad bezpiecznym zagraniem to norma.)
Założyłem więc konto i zapoznałem się z podstawami rozwijania go. Ku mojemu zdziwieniu punkty zdobywam tylko jeżeli wygram stół.
Tutaj właśnie widzę problem tego systemu. Jeżeli system nie punktuje drugiego miejsca w żaden sposób to automatycznie promuje bardzo agresywny styl gry, a co za tym idzie już na wstępie nie zachęca początkujących graczy do gry bardziej "odpowiedzialnej" i ważenia swoich odrzutów pod względem defensywnym.

Piszę tego posta bo chciałbym dowiedzieć się czy tylko moim zdaniem jest to błędne, a jeżeli nie widzę jakiegoś aspektu, który nadaje temu większy sens to proszę o rozwianie moich wątpliwości :)

Wróć do „Rzeka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości