Komisja Arbitrażowa

Dyskusja na temat zasad EMA
Awatar użytkownika
shimon
Administrator
Administrator
Posty: 49
Rejestracja: 24 lis 2011, 14:56
Tenhou: 3dan
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Komisja Arbitrażowa

Postautor: shimon » 21 lis 2016, 23:53

Tak w ramach ciekawostki, bo nie wiem czy wszyscy wiedzą o istnieniu możliwości powołania Komisji Arbitrażowej na turnieju (Arbitree ‎committee).
Na Mistrzostwach Europy 2013 w Wiedniu, jeden z graczy po skończonym hanchanie chciał się dowołać od decyzji sędziego, którą uznał za krzywdzącą więc zgłosił skargę na piśmie do EMA.
Procedura wygląda następująco i jest trochę zaporowa (taka jest jej idea, żeby gracze nie skarżyli się na wszystkie chobo jakie polecą). Należy opisać sytuację na piśmie i wpłacić 200 Euro kaucji. EMA wtedy powołuje komisję sędziów (innych niż tych którzy decydowali o karze w trakcie gry), którzy debatują, rozmawiają z graczami (osobno i razem) i decydują o tym czy podtrzymują wyrok z rozgrywki czy go anulują. Jeśli skarga jest rozpatrzona na korzyść osoby, która złożyła pismo, otrzyma kaucję 200 Euro z powrotem. Jeśli zaś Komisja podtrzyma decyzję sędziów, traci on wpłacone pieniądze (na rzecz EMA).

W sumie nie wiem czy można (czy jest sens) stosować powoływanie takiej komisji na turniejach MERS 1 i 2, ale w sumie czemu nie?
Co o tym sądzicie?

Sprawdzę jeszcze w moich notatkach z seminarium sędziowskiego, czy było coś o tej komisji więcej napisane.

A tak przy okazji, jeśli nie zgadzacie się w trakcie gry z decyzją sędziego, możecie wezwać drugiego, aby wypowiedział swoją opinię o zaistniałej sytuacji (oczywiście jeśli przewinienie nie jest czarno na białym opisane w zasadach). Jeśli wyroki sędziów się różnią, ostatecznie sytuację rozstrzyga sędzia główny.

Wróć do „Zasady EMA”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość