Japonia

Tutaj można rozmawiać na każdy temat. Oczywiście zachowując kulturę :)
Awatar użytkownika
pwmarcz
Gracz
Gracz
Posty: 3
Rejestracja: 20 lut 2013, 21:50
Lokalizacja: Warszawa

Japonia

Postautor: pwmarcz » 25 lut 2013, 11:01

Wyjeżdżam w kwietniu na 2 tygodnie do Japonii. Macie jakieś mahjongowe rekomendacje? (co warto odwiedzić, kupić itd.)

Awatar użytkownika
shimon
Administrator
Administrator
Posty: 49
Rejestracja: 24 lis 2011, 14:56
Tenhou: 3dan
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Japonia

Postautor: shimon » 26 lut 2013, 13:33

Muzeum mahjonga w chibie jest miejscem koniecznym do odwiedzenia. Problem tylko taki że jest to daleko, chiba jest duża a to jest na samym jej końcu przy oceanie, wogóle miejsce piękne samo w sobie, do zwiedzenia! Z tokio jedzie się (i idzie bo kawałek to jest spory od stacji), ze 2-3h około. Ale warto! Muzeum jest niesamowite i fajne rzeczy można tam kupić. Odnośnie grania w majana to warto, jeśli mówisz po japońsku tak na poziomie komunikacyjnym iść do jansou i zagrać ale raczej na małe stawki. Bardzo fajny jest momijan ale nie wiem czy przypadkiem policja go nie zamknęła za hazard XD. Ale jansou jest bezliku na każdym rogu tylko słabo oznakowane są, ale można wypatrzeć, kanji na maajan w oknach i na szyldach.
Jeśli chodzi o kupowanie zestawów to sprawdzić możesz w różnych "donki" -takie duże sklepy ze wszystkim. Można tam kupić naprawdę okazyjne zestawy jeśli się trafi. Ja naciekawsze znalazłem w donki na roppongi, ale to się ciągle zmienia i w różnych miejscach różna oferta jest. Tokyu Hand jest drogie jeśli chodzi o majany więc nie polecam. Jeszcze bardzo tanie i bardzo fajne zestawy można kupić w takeya http://www.takeya.co.jp/english/english_floorguide.html (majany są w furniture building no.2 obok butsudanów i innych religijnych akcesorii). Tam kupiłem mój zielony zestaw za 3000Y oraz taki standardowy za 2500Y !

Mucha0k
Gracz
Gracz
Posty: 2
Rejestracja: 29 gru 2014, 19:01

Re: Japonia

Postautor: Mucha0k » 05 sty 2015, 11:24

I jak było? Może jakaś relacja? :D ( Chyba, że była, a ja nie zauważyłam, jestem tu nowa).
Japonia jest cudowna! :)

Awatar użytkownika
marmez
Administrator
Administrator
Posty: 75
Rejestracja: 27 paź 2011, 13:10
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Re: Japonia

Postautor: marmez » 05 sty 2015, 14:29

Cześć
Mucha0k pisze:Japonia jest cudowna! :)

Byłaś? Może też jakąś relację napiszesz... Ten dział jest do tego odpowiedni :)
Mucha0k pisze:I jak było? Może jakaś relacja? :D ( Chyba, że była, a ja nie zauważyłam, jestem tu nowa).

Relacja jest, tylko linka tutaj nie wrzuciliśmy, ale już to poprawiam: http://mahjong.waw.pl/index.php/artykul ... do-japonii

Pozdrawiam. marmez

PS. Zapraszam do napisania kilku słów o sobie w tym wątku: viewtopic.php?f=10&t=3 Jak długo grasz, jakie reguły, gdzie grasz, skąd się dowiedziałaś o mahjongu.
"Lepiej nic nie mówić i wydawać się głupim, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości." Mark Twain


Wróć do „Rzeka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości