Aplikacja do rozliczeń na Androida

Wszystko związane z grą według reguł chińskich tradycyjnych i ich innymi modyfikacjami.
highflyer
Gracz
Gracz
Posty: 13
Rejestracja: 04 lut 2013, 11:58
Lokalizacja: Bydgoszcz

Aplikacja do rozliczeń na Androida

Postautor: highflyer » 08 lis 2014, 17:19

Witam szanownych graczy,

W wyniku nadmiaru wolnego czasu wydalem na swiat aplikacje, ktora przeznaczona jest na system android. Poczatkowo miala sluzyc tylko mi w rozgrywkach z rodzina i znajomymi, ale postanowilem ja upublicznic. Pozwala ona na prowadzenie rozliczen rozgrywki w mahjonga. Oparta jest na zasadach chinskich tradycyjnych podanych na stronie mahjong.info.pl. Niedlugo kolega marmez (jeszcze raz dzieki:) zamiesci ja na serwerze i bedzie ja mozna pobrac ze wspomnianej strony.

Troche spraw technicznych.
Aplikacja powstala przy pomocy App Inventora. Zostala przetestowana na androidzie w wersji 4.0.4 oraz 4.1.2, bo takie mam pod reka. Uprawnienia potrzebne do instalacji i uzytkowania to: pamiec - na potrzeby bazy danych przechowujacej liste graczy i punktacje oraz dane do wykonywania obliczen; polaczenia sieciowe i polaczenia telefoniczne - czemu i po co tego nie wiem, tak zostala wygenerowana paczka instalacyjna przez App Inventora i wplywu na to nie mialem zadnego.

Instrukcja.
Jest zbedna:) Wszystko co potrzebne zawarte zostalo w samej aplikacji w Informacjach. Korzystanie z niej samej jest tak intuicyjne na ile pozwolily mi moje wizje i mozliwosci techniczne w trakcie jej tworzenia. No ale gdyby ktos mial problemy to sluze pomoca.

Plan rozwojowy.
Na chwile obecna aplikacja jest w wersji RC, czyli pierwszym kandydatem do wydania ;) . W wyniku wielu testow nie zauwazylem juz bledow, ale moze ktos dostrzeze cos czego ja nie widze. Przewiduje zrobic jeszcze kilka zmian kosmetycznych w pozniejszym czasie, ale na chwile obecna jest ona w pelni funkcjonalna. O ewentualnych zmianach powiadomie w kolejnych postach i w miare postepow.

Awatar użytkownika
marmez
Administrator
Administrator
Posty: 75
Rejestracja: 27 paź 2011, 13:10
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Re: Aplikacja do rozliczeń na Androida

Postautor: marmez » 11 lis 2014, 11:49

Cześć

Bardzo miła inicjatywa :) Bardzo dziękujemy! :D

Strona z aplikacją do pobrania:
http://pliki.marmez.net/?dir=mahjong/Ch ... yjny/MKalk

Pozdrawiam, Kuba
"Lepiej nic nie mówić i wydawać się głupim, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości." Mark Twain

highflyer
Gracz
Gracz
Posty: 13
Rejestracja: 04 lut 2013, 11:58
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Aplikacja do rozliczeń na Androida

Postautor: highflyer » 14 gru 2014, 14:30

Witam,

Pojawiła się kolejna wersja aplikacji o numerze 1.14.

Lista zmian:
  • Uporządkowane listy podwojeń i specjalne - teraz na początku list widnieją układy dla gracza wygrywającego
  • Rozliczanie punktów z rozdania następuje już po kliknięciu przycisku "Rozlicz graczy", a nie jak do tej pory tylko po kliknięciu "Następna runda"
  • Optymalizacja kodu
  • Drobne kosmetyczne poprawki

Znane błędy:
Problem jaki znalazłem jest sprawa rozliczenia gracza wygrywającego. Jeśli nie będzie on rozliczany w pierwszej kolejności, to nie zostaną mu przyznane punkty za złożenie mahjonga, czyli 20pkt. Należy o tym pamiętać do czasu aż naniosę odpowiednie poprawki.

highflyer
Gracz
Gracz
Posty: 13
Rejestracja: 04 lut 2013, 11:58
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Aplikacja do rozliczeń na Androida

Postautor: highflyer » 13 sty 2015, 21:49

Witam kolejny raz:)

Swiatlo dzienne ujrzala wersja 1.25, ktora naprawia uciazliwosc zwiazana z rozliczaniem gracza wygrywajacego. Od teraz kolejnosc rozliczania graczy przy wygranej jest bez znaczenia. Wygrywajacy zawsze otrzyma punkty za ulozenie mahjonga.

Lista zmian:
  • Patrz zdanie wyzej
  • Uporzadkowany kod, plus drobne poprawki

Awatar użytkownika
marmez
Administrator
Administrator
Posty: 75
Rejestracja: 27 paź 2011, 13:10
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Re: Aplikacja do rozliczeń na Androida

Postautor: marmez » 25 sty 2015, 21:20

W końcu testuję aplikację na prawdziwym urządzeniu, a nie emulatorze ;)

Dość nieintuicyjne jest, że po wyklikaniu "podlicz rękę" nie widać punków danego gracza jakie w tym podliczeniu wyszły, to się pokazuje dopiero po "Rozlicz Graczy". Przez to nie widać, czy apka zapamiętała, to co się wpisało. Na szczęście te "Rozlicz graczy" można klikać po każdym "Podlicz rękę", ale po co to klikać, skoro aplikacja sama by to mogła "klikać" a nawet nie tyle za każdym razem wyzwalać to rozliczenie, to po prostu wyświetlać wartość ręki, po powrocie z "Podlicz rękę".

Wiem, że to trudno zrozumieć, ale mam nadzieję, że się da. Najwyżej jakieś screeny zrobię, o co mi chodzi :)

Pozdrawiam,

PS tak czy owak, bardzo fajna aplikacja :)
"Lepiej nic nie mówić i wydawać się głupim, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości." Mark Twain

highflyer
Gracz
Gracz
Posty: 13
Rejestracja: 04 lut 2013, 11:58
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Aplikacja do rozliczeń na Androida

Postautor: highflyer » 09 lut 2015, 22:13

Hej!
Aplikacja jak pewnie zauważyłeś pamięta podliczoną rękę każdego gracza. Zdaję sobie sprawę, że takie rozwiązanie jest uciążliwe w pewnym stopniu, czyli klikanie za każdym razem Rozlicz graczy. W ostatnim czasie zbyt mało gram(y) w mahjonga by drażniło mnie to bardzo, dodatkowo chwilowy brak wolnego czasu skutecznie mnie odciągnął od aplikacji. Wracajac do problemu, rozmyślalem jak go rozwiązać. Niestety ograniczenia App Inventora utrudniają użycie zmiennych, które by się w tym miejscu przydały. Dodatkowo przechodzenie między ekranami nie wyzwala odświeżania zmiennych (!) odczytujących informacje z bazy danych i koło się zamyka... Hmm, przyszła mi teraz pewna myśl do głowy, może to będzie rozwiązanie. Muszę ją zapamiętać do czasu aż odpalę Inventora kolejny raz:) Czekam na kolejne spostrzeżenia.


Wróć do „Mahjong Chiński Tradycyjny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości